Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Prozdrowotne żywienie

Prozdrowotne żywienie

W naszym przedszkolu za kluczowe stawiamy sobie zdrowe podejście do żywienia naszych Podopiecznych. Właśnie dlatego produkty, które znajdują się w naszym jadłospisie pochodzą od zaufanych i lokalnych dostawców, a także są każdorazowo kontrolowane przez wykwalifikowanego pracownika przedszkola. 

 

Szczególną uwagę zwracamy na to, aby codzienna dieta powierzonych nam Dzieci była zbilansowana i pełna wartościowych składników odżywczych. Często jest to niesamowicie prosty proces, który wcale nie wymaga potężnych zmian w nawykach żywieniowych, a przynosi wspaniałe rezultaty: za przykład może służyć wycofanie z naszego jadłospisu chleba pszennego z częściowego przemiału, a zastąpienie go chlebem pełnoziarnystym/żytnim z lokalnej piekarnii.

W związku z tym dbamy o to, aby maksymalnie dostosować nasz jadłospis do aktualnie najświeższych sezonowo produktów. Dzięki temu zyskujemy pewność, że Dzieci jedzą nie tylko zdrowo, ale uczą się, jakie warzywa i owoce występują w danym miesiącu i dlaczego właśnie świeżość produktów jest niezwykle istotna. 

 

Filozofią naszego przedszkola jest również dbałość o ekologię, w związku z tym staramy się - z zachowaniem zasad racjonalnego żywienia - ograniczać produkty mięsne. Dotychczas przeprowadzone wieloletnie badania wskazują wprost, że stosowanie diet roślinnych, a w szczególności diet wegetariańskich wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób przewlekłych i cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca typu 2 i otyłość, a także ze zwiększoną oczekiwaną długością życia.

 

Poprzez różnego rodzaju zajęcia dydaktyczne wspólnie z Dziećmi odkrywamy piramidę zdrowego żywienia, a także silnie promujemy codzienne zdrowe odżywianie - kształtując tym samym właściwe nawyki żywieniowe u Przedszkolaków. W najbliższej przyszłości planujemy również wprowadzenie zajęć dodatkowych z obsługą naszej kuchni - co pozwoli Dzieciom na zdobycie wiedzy na temat przygotowywania posiłków, jak i zaangażuje je w projekty ekologiczno-kulinarne.

Data dodania: 2021-05-14 11:44:54
Data edycji: 2021-05-14 12:47:33
Ilość wyświetleń: 449

"Pomóż mi zrobić to samemu"

Maria Montessori
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook