Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Elementy dydaktyki Montessori

Elementy dydaktyki Montessori

Pomóż mi zrobić to samemu” – z tą prośbą zwróciło się kiedyś dziecko do Marii Montessori i to życzenie stało się głównym założeniem jej koncepcji pedagogicznej. Właśnie to hasło stało się mottem naszego przedszkola.

 

Pedagogikę Montessori wyróżnia to, że daje ona dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego, wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność, pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności szkolnych i życiowych, uczy współdziałania i wiary we własne siły.

 

Maria Montessori była prekursorką nowoczesnej pedagogiki „przenikniętej duchem miłości, humanitaryzmu i tolerancji”, w której najważniejsze miejsce zajmuje dziecko, doświadczające przez cały czas podmiotowości i współpodmiotowości. Podstawową formą jest tu zabawa i indywidualne zdobywanie doświadczeń przez dziecko. Pozwala na zorganizowanie przejścia od zabaw dziecięcych do elementów pracy. Opiera się na tym, co interesuje dziecko, pobudza jego ciekawość, sprzyja jego uniesieniom i sprawia mu satysfakcję, a tym samym prowadzi do sukcesu.

 

Filozofię tej wspaniałej pedagożki chcemy wprowadzać w naszym przedszkolu. Wiąże się to z wprowadzeniem do codziennych metod dydaktycznych takich elementów jak: poszanowanie swobodnego wyboru Dziecka, zasady porządku miejsca zabawy, czy indywidualności rozwoju każdego Dziecka.

 

W przyszłości planujemy wyposażyć sale w nowoczesny sprzęt elektroniczny wspomagający edukację, a także modernistyczne pomoce naukowe dla Dzieci. Wszystko po to, aby nasi Podopieczni mogli czerpać wszelkie korzyści, jakie oferuje nowoczesna technologia w połączeniu z dostosowanymi metodami nauczania.

Data dodania: 2021-05-14 12:42:49
Data edycji: 2021-05-14 12:45:07
Ilość wyświetleń: 593

"Pomóż mi zrobić to samemu"

Maria Montessori
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook