Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Elementy dydaktyki Montessori

Elementy dydaktyki Montessori

Pomóż mi zrobić to samemu” – z tą prośbą zwróciło się kiedyś dziecko do Marii Montessori i to życzenie stało się głównym założeniem jej koncepcji pedagogicznej. Właśnie to hasło stało się mottem naszego przedszkola.

 

Pedagogikę Montessori wyróżnia to, że daje ona dziecku szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego, wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność, pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności szkolnych i życiowych, uczy współdziałania i wiary we własne siły.

 

Maria Montessori była prekursorką nowoczesnej pedagogiki „przenikniętej duchem miłości, humanitaryzmu i tolerancji”, w której najważniejsze miejsce zajmuje dziecko, doświadczające przez cały czas podmiotowości i współpodmiotowości. Podstawową formą jest tu zabawa i indywidualne zdobywanie doświadczeń przez dziecko. Pozwala na zorganizowanie przejścia od zabaw dziecięcych do elementów pracy. Opiera się na tym, co interesuje dziecko, pobudza jego ciekawość, sprzyja jego uniesieniom i sprawia mu satysfakcję, a tym samym prowadzi do sukcesu.

 

Filozofię tej wspaniałej pedagożki chcemy wprowadzać w naszym przedszkolu. Wiąże się to z wprowadzeniem do codziennych metod dydaktycznych takich elementów jak: poszanowanie swobodnego wyboru Dziecka, zasady porządku miejsca zabawy, czy indywidualności rozwoju każdego Dziecka.

 

W przyszłości planujemy wyposażyć sale w nowoczesny sprzęt elektroniczny wspomagający edukację, a także modernistyczne pomoce naukowe dla Dzieci. Wszystko po to, aby nasi Podopieczni mogli czerpać wszelkie korzyści, jakie oferuje nowoczesna technologia w połączeniu z dostosowanymi metodami nauczania.

Data dodania: 2021-05-14 12:42:49
Data edycji: 2021-05-14 12:45:07
Ilość wyświetleń: 423

"Pomóż mi zrobić to samemu"

Maria Montessori
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook