Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

 

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas."

 

Florian Plit

Te słowa charakteryzują jedno z głównych założeń naszego przedszkola. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany klimatyczne to największe wyzwanie, jakie kiedykolwiek napotkał człowiek. To ludzkie działania doprowadziły do tego, że dobro planety, w tym również i nas - ludzi, jest poważnie zagrożone. Sposób, jaki wybierzemy, aby zająć się tym problemem w ciągu następnych lat określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom.

 

W naszym przedszkolu postanowiliśmy znacząco rozszerzyć zagadnienia dydaktyki ekologiczno-środowiskowej. Chcemy, aby dzieci już od pierwszych lat życia były uczone, aby nie tylko dbać i szanować przyrodę, ale przede wszystkim działać na rzecz jej odbudowy. Dzięki przedstawieniu tych zagadnień dla dzieci w sposób im najbardziej przystępny, a więc w formie zabawy edukacyjnej, nasze przedszkole będzie realizować misję opartą na odbudowie zdrowej relacji człowieka z otaczającą go przyrodą.

 

Szczególną uwagę zwracamy na to, aby nasi Podopieczni poznali odpowiednie wartości ekologiczne, które w dalszych latach ich życia pozytywnie wpłyną na ich świadomość przyrodniczą. W związku z tym, oprócz realizacji założeń podstawy programowej, w naszym przedszkolu realizujemy znane programy ekologiczne, co pozwala Dzieciom na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz kultywowaniu różnorodności biologicznej. W miarę możliwości, dbamy również o to, aby Dzieci miały bezpośredni kontakt z przyrodą w formie wycieczek do gospodarstw agroturystycznych, szkołek leśnych i innych miejsc, które wzbogacą ich o niesamowitą wiedzę i doświadczenie.

 

Już teraz dysponujemy technologią i wiedzą, aby następne stulecie było dla Ziemi i człowieka lepsze od poprzedniego. Ważne jest, aby od najmłodszego wieku nauczyć właściwych zachowań, które pozwolą na wykorzystanie szansy, jaka się nam nadarza.

 

Data dodania: 2021-02-20 12:57:29
Data edycji: 2021-07-08 08:43:21
Ilość wyświetleń: 448

"Pomóż mi zrobić to samemu"

Maria Montessori
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook