Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024jest już otwarta! Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

 

"Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas."

 

Florian Plit

Te słowa charakteryzują jedno z głównych założeń naszego przedszkola. Zdajemy sobie sprawę, że zmiany klimatyczne to największe wyzwanie, jakie kiedykolwiek napotkał człowiek. To ludzkie działania doprowadziły do tego, że dobro planety, w tym również i nas - ludzi, jest poważnie zagrożone. Sposób, jaki wybierzemy, aby zająć się tym problemem w ciągu następnych lat określi świat, w którym będziemy żyć i jaki pozostawimy w spadku naszym dzieciom.

 

W naszym przedszkolu postanowiliśmy znacząco rozszerzyć zagadnienia dydaktyki ekologiczno-środowiskowej. Chcemy, aby dzieci już od pierwszych lat życia były uczone, aby nie tylko dbać i szanować przyrodę, ale przede wszystkim działać na rzecz jej odbudowy. Dzięki przedstawieniu tych zagadnień dla dzieci w sposób im najbardziej przystępny, a więc w formie zabawy edukacyjnej, nasze przedszkole będzie realizować misję opartą na odbudowie zdrowej relacji człowieka z otaczającą go przyrodą.

 

Szczególną uwagę zwracamy na to, aby nasi Podopieczni poznali odpowiednie wartości ekologiczne, które w dalszych latach ich życia pozytywnie wpłyną na ich świadomość przyrodniczą. W związku z tym, oprócz realizacji założeń podstawy programowej, w naszym przedszkolu realizujemy znane programy ekologiczne, co pozwala Dzieciom na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz kultywowaniu różnorodności biologicznej. W miarę możliwości, dbamy również o to, aby Dzieci miały bezpośredni kontakt z przyrodą w formie wycieczek do gospodarstw agroturystycznych, szkołek leśnych i innych miejsc, które wzbogacą ich o niesamowitą wiedzę i doświadczenie.

 

Już teraz dysponujemy technologią i wiedzą, aby następne stulecie było dla Ziemi i człowieka lepsze od poprzedniego. Ważne jest, aby od najmłodszego wieku nauczyć właściwych zachowań, które pozwolą na wykorzystanie szansy, jaka się nam nadarza.

 

Data dodania: 2021-02-20 12:57:29
Data edycji: 2021-07-08 08:43:21
Ilość wyświetleń: 331

"Pomóż mi zrobić to samemu"

Maria Montessori
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook